Am o problema cu precentajul bateriei la un iPhone 6. I-am schimbat bateria acum 3 zile pentru ca nu tinea deloc. Acum tine cat de cat dar se incarca prea greu, inainte se incarca decent dar nu tinea. Nu mi se pare normal sa dureze o incarcare 6-7 ore. In seara asta era 90%, deja ma saturasem, l-am lasat de la ora 4 la incarcat si acum e ora 9. Am inchis telefonul am curat portul lightning dar fara succes, nu are nici cea mai mica urma de praf, scame etc. Cand l-am pornit era 100%, deci dupa o restartare era incarcat complet, cand l-am inchis ii mai trebuia 10% sa fie incarcat. Ma gandesc ca ar trebui sa recalibrez bateria. Ce as mai putea sa incerc? Am uitat sa mentionez ca odata mi-a luat doua ore sa se incarce 2%, aveam 98% atunci.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bateriile li-ion nu trebuie calibrate.
Cel mai probabil ti-a pus o baterie fake (de asta toti ofera garantie la schimbat bateria pentru ca e posibil sa nu mearga cum trebuie), o baterie originala se gaseste doar din dezmembrari, ma indoiesc ca era asa...

| Clorox a răspuns:

E ciudat, al meu intr-o ora si ceva se incarca imediat.

| wolfves a răspuns:

Mai bine te duci la un service. Nu stiu ce sa zic, eu in aproape 2 ani nu am avut nicio problema cu al meu, e iPhone 6s.

| Intrebari373626 a răspuns:

S-ar putea sa fie o eroare din telefon nu din baterie(poate alt ceva dar cred ca problema este telefon in sine nu bateri).
Mergi la un specialist(anunta-ma)