| banud a întrebat:

am o problema cu telefonul. Am cumparat o cartlea, sim am bagat-o in telefon si mergea, astazi am oprit telefonul si dupa ce l-am repornit scrie fara cartela sim. E ca si cum nu e bagata cartela, mi s-a intamplat asta de mai multe ori, ce pot face sa repar cartela?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu o alta cartela.
Daca si cu acela face figuri, atunci contactele din telefon nu fac contact bun cu cartela.
Daca merge cu alta cartela, atunci cartela are problema, du-l inapoi la caseria firmei, s-o schimbe.

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Scoate cartela din telefon și șterge bine circuitele de pe ea cu o gumă de șters.