| Treble995755 a întrebat:

am o problema cu telefonul meu AllView a4 duo, deci cand l-am cumparat totul mergea perfect, peste cateva zile l-am rootat, totul mergea perfect, ziua urmatoare l-am unrootat si l-am resetat la setarile din fabrica si cand a pornit din nou telefonul imi gasea reteaua wifi de la mine de acasa, se conecta pe ea, si asta face si acum, sunt conectat pe reteaua mea, internetul merge, adica browser youtube facebook etc, dar cand dau pe magazin play sau ca sa imi bag un cont in telefon adica sa ma loghez cu contul de mail sau etc pe magazin play nu imi merge, imi scrie ca nu se poate conecta ca e o problema temporara ca s-ar putea sa fie pierderi la wifi, si fratimiu are acelasi telefon si lui ii merge, si apropo acolo sus langa baterie semnalul WIFI este cu un gri sau un negru mai deschis nu este cu albastru cum ar trebui sa fie, ce trebuie sa fac ca sa imi mearga din nou wifi?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce l-ai rootat? Era neaparat nevoie? Mergi la un service cu el.

2 răspunsuri:
| Treble995755 explică:

Era nevoie de root dar nu asta conteaza pentru ca si dupa ce l-am rootat tot mergea netu dar acum nu stiu dc nu mai merge

| darrio2007 a răspuns (pentru Treble995755):

Pentru ca l-ai unrootat.