| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu telefonul meu am incercat sa pun parola cand deschid telefonul sa imi dea PIN imi scria Introduceti noul cod pin am scris de doua ori m-a bagat pe PUK am introdus pukul dupa plasticul de la cartela si a zis sa introduc noul cod pin si zice cod incorect ps am telefon Nokia 2330 c2 si sunt pe Orange

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Dupa introducerea codului puk, iti recomand sa introduci pinul standard: 0000. Daca intampini aceiasi problema va trebui sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange pentru verificari suplimentare, eventual pentru trimiterea in Service.

Cu prietenie,
Orange Shop.

| TonyGamesLion a răspuns (pentru OrangeHelper):

Am rezolvat oricum multumesc am sunat la *100# si mi-au dat un puk nou si l-am facut

| Sp33dyt a răspuns:

Dupa introducerea codului puk va trebui sa introduci de 2 ori codul pin