Întrebare recomandată | Andrei1099 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu Nokia E71 (replica)!
Nu se incarca cum trebuie, adica il bag in priza incepe sa se incarce si dupa se opreste. Tin sa mentionez ca il pornesc si dupa un timp se opreste.Ma puteti ajuta?

18 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baterie defecta...

| MaTrIx8378 a răspuns:

S-ar putea sa fie de vina bateria, incearca sa faci proba cu alta baterie si vezi daca se incarca, sau daca nu, du-te la un specialist de telefoane.

| fulgerul a răspuns:

Nu ai spus daca incarcatorul este original.Intra pe net si uitate la incarcatoare pentru telefonul tau.Vezi daca corespund datele de pe incarcator. Daca este subdimensionat ca putere de incarcare, asta este problema.

| Andrei1099 explică:

Am rezolvat problema! Incarcatorul nu mai merge cum trebuie. Acum il incarc cu cablul de date!

| alexandruth a răspuns:

Bateria, mufa, telefonul in sine (daca e copie...). big grin

| Sănduțța a răspuns:

Ai incercat sa scoti cartela SIM si celelalte din mobilulu tau ca poate nu e aranjat ca lumea.Du-te la un magazin de unde ti l-ai achizitionat si poate iti spun ceva

| AaNdYy a răspuns:

Replica? De ce nu iti iei unul original? cu asa ceva te trezesti cu tot felul de probleme.

Scoate bateria, pune-o la loc, vezi daca nu e intrerupt firul...

| AaNdYy a răspuns:

Mai bine nu iti luai replica. cu originalele nu ai ce sa regreti.

| yubyta123 a răspuns:

Cred ca ai problemecu softul si cred ca nu face contact bine cu mufa

| St3fan3l a răspuns:

De ce ai luat replica? A cumparat si un prieten o replica de e71. Fara wifi, 3G, bluetooth nu merge, bateria tine vreo 4 ore, pe carcasa scrie camera de 3.2 MP, de fapt e VGA.

| Andrei1099 explică (pentru St3fan3l):

Aici te contrazic, mie imi functioneaza bluetooth-ul! happy

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns (pentru Andrei1099):

Incearca sa scoti cartela SIM si pe urma s-o bagi la loc, poate sa fie de vina si bateria telefonului

| St3fan3l a răspuns (pentru Andrei1099):

Porneste, dar merge sa trimiti/receptionezi? Daca da, atunci esti norocos.

| bumblebee010 a răspuns:

Incearca sa bagi firul sub telefon...
oricum e tare prost telefonul ala

| Dimeth0988 a răspuns:

Fiind replica de aceea cred ca s-a stricat mufa ori chiar telefonul

| ANONIMtpu a răspuns:

Nu stiu

| SefuThau a răspuns:

Cred ca ai probleme cu bateria sau cu mufa de la incarcator ar fi bine sa mergi la un GSM pentru o verificare nu o sa te coste mult