| Marian1000Marian a întrebat:

Salut TPU
am o problema cu telefonul meu un Samsung galaxy s3 (versiunea fara 4g) si anume ca nu ma tine bateria noaptea, probabil ca si ziua se consuma repede da nu iti dai seama daca umbli pe el des, il am din octombrie 2014..la inceput ma tinea foarte bine bateria, mi se consuma noaptea intre 1 si 3 %, dar acuma intro noapte de 12 ore mi se consuma intre 17 si 19%, am toate alea oprite wifi gps date...am incercat sa-l pun si pe avion si sa activez economisire baterie da tot asa se consuma, aplicatii care consuma excesiv nu am, dimineata daca ma uit in setari la baterie primele 2 sunt stare de veghe si dispozitiv in repaus.ce sa fac?

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Poate ai anumite aplicatii care functioneaza.Pe telefonul meu imi arata aplicatiile care functioneaza, si erau chiar foarte multe! Dupa ce le-am oprit bateria a tinut foarte mult.

| Marian1000Marian explică (pentru 愛日本):

Le-am oprit pe toate in setari inainte sa ma culc de mai multe ori si degeaba big grin

| 愛日本 a răspuns (pentru Marian1000Marian):

Ai garantie la el? Sa-l duci la service, sau sa intrebi doar de curiozitate intr-un magazin

| MskDesign a răspuns:

Gred ca joci prea mult pe telefon, si il mai tii si conectat la incarcator.Cu siguranta ai stricat bateria.

| Marian1000Marian explică (pentru MskDesign):

Ma joc o ora pe zi sa zic. si cand il bag la incarcat nu umblu la el pana nu se incarca