| LittleMuck15 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu, un Samsung Galaxy Trend Plus. Intr-o seara aveam 20% baterie iar dimineata cand m-am trezit aveam 10%, iar cand l-am bagat la incarcat nu se incarca deloc. L-am oprit, l-am bagat la incarcat si cand l-am aprins aveam 5% baterie, iar de la 9:30 pana la 11:30 s-a incarcat doar 1% adica aveam 6 % baterie...L-am mai lasat pana la 30% pentru ca trebuia sa plec la scoala...Cand am venit acasa aveam 7% baterie si l-am bagat la incarcat pe la 20:00. Pe la 22:00 aveam 45% baterie, l-am stins din nou si imi aparea 84% baterie, iar pana la 00:15 nu s-a mai incarcat deloc. Stiti ce as putea sa fac? FUNDA

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Inchide toate metodele de comunicare.
Ai putea sa vezi ce aplicatii ai active in background si sa mai inchizi din ele.
Ai putea incerca sa ii schimbi cablul USB, poate are un contact defectuos.
Ai putea incerca sa il incarci de la un calculator, poate e transformatorul.
Eu am avut ceva similar la o tableta Samsung si a fost placa de baza, ceea ce nu iti doresc happy

| Aly_Aly_1997 a răspuns (pentru SkyPilot):

Depinde ori s-a stricat bateria ori telefonul consuma prea mult!
Ai luat telefonul la mana a doua?

| LittleMuck15 explică (pentru SkyPilot):

Am incercat sa-l incarc si de la un calculator si tot degeaba. Am scos bateria si l-am lasat asa o seara intreaba iar a doua zi cand l-am pornit l-am bagat la incarcat si a mers pana la 100%, iar azi cand l-am bagat la incarcat a mers pana la 70% si am mai stat o ora sa vad daca se incarca macar un pic si nici macar 1% nu s-a mai incarcat...

| LittleMuck15 explică (pentru Aly_Aly_1997):

Nu, nu l-am luat la mana a doua

| SkyPilot a răspuns (pentru LittleMuck15):

Dar din ce ti-am scris mai devreme ai incercat sa faci si altceva?

| LittleMuck15 explică (pentru SkyPilot):

Pai il sting cam o ora doua, si apoi il aprind si merge putin sa se incarce si apoi se opreste, dar inca apare ca se incarca...