| Fatayou a întrebat:

Am o problema! De curand,de cand mi s-a inchis tableta(nu stiu daca are vreo legatura)cand am redeschis-o,mi-a aparaut ceva ca google nu ma recunoaste(sau ceva de genul, nu mai tin minte)si m-a pus sa citesc termeni si conditii si sa-mi activez wi-fi-ul. Apoi am observat dupa o perioada ca putine aplicatii mi s-au sters cum ar fi minecraftul.Am incercat sa-l instalez din locul unde l-am downloadat si la sfarsit mi-a scris:"Aplicatia nu este instalata".Am instalat si din alte surse si e aceeasi treaba(mentionez ca am bifat casuta cu"Instaleaza din alte surse necunoscute").Am dat pe o aplicatie instalata pe Google Play si zice ca nu e instalata(twich daca ajuta).Am reinstalat-o, dar zice ca e eroarea"-24".Nu stiu ce sa fac si m-ar ajuta enorm de mult un raspuns.

3 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Soft? pe bune? nu are legatura cu softul..eroarea 24 are legatura cu aplicatiile. daca iti inatalezi un program/un joc si androidul vede ca certificatul jocului nu e sigur apare eroarea 24..sunt 2 moduri de elimina aceasta eroare:
1-Intra la setari, dai la aplicatii iar apoi dai la fiecare joc sau program instalat de tine, apesi pe el si dai clear cache.(sterge cache).
2-Daca sti care a fost ultima aplicatie instalata de tine, dezinstaleaz-o si apoi du-te la file explorer-memorie interna(sau sd card)apoi dai la android si cauti data jocului sau a aplicatiei pe care ai instalat-o ultima data. daca o gasesti, o stergi si gata. daca nu sti care a fost ultima aplicatie instalata, va trebui sa le dezinstalezi pe toate deacarcate si sa le stergi data..succes.

| Fatayou explică (pentru AliLina2):

Am incercat amandoua variantele si n-a mers.Multumesc totusi pentru raspuns.

| Pantick a răspuns:

Probabil e o problema de soft... du-te cu ea intr-un service si iti zic ei. sau daca nu incearca sa dai o revenire la setarile din fabrica. sau un upgrade la soft