| Skyfest a întrebat:

Am o problema extrem de enervanta, care este de acum 2-3 luni. Am un telefon de 6 luni, si problema la el e ca se descarca repede de cand il folosesc. Bateria are 1900 mAh, si are un Android 7.0
Deci,efectiv am masurat timpul, si odata la 2 minute/120 secunde, se descarca cate un 1% fara sa fac nimic, si vreau sa precizez urmatoarele lucruri:
-Nu am aplicatii/jocuri care sa consume mult din baterie.
-Bateria nu este umflata.
- Am vazut ce cheltuie cel mai mult din baterie si scria ca Android OS-94 %, iar Screen-44%.
-Luminiozitatea este cea mai minima.
Este normal sa-mi faca asa ceva? daca nu cum pot repara aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Ce telefon ai? intreb de curiozitate, pentru ca este clar ca acest brand nu a gandit prea mult cand a facut ce a facut.Pai sa pui Android 7 pe un telefon cu 1. 900mAh este bataie de joc.Gandeste-te ca multe telefoane ce ruleaza Android 7 au undeva la minim 3000mAh. Oricat de bine ar fi modificat ROM-ul(adica sper ca este ca daca nu eu cred este jale)tot nu va rezista prea mult

| Skyfest explică (pentru Bogdan70001):

Salut,este un telefon ceh, necunoscut(nu stiu de ce) cu modelul : MyPhone GO, pai cel mai bine ar fi sa schimb ROM-ul? poate ca de aia imi cheltuie atit de mult, as fi multumit sa-mi dau un downgrade pentru a-mi salva bateria, dar minimum as vrea de la Android 5.0.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Skyfest):

Daca tu gasesti Custom ROM de Android 5.0 pentru el, ai cam scapat de aceasta problema, sau asa ar trebui.

| Skyfest explică (pentru Bogdan70001):

Nu mai stii daca Cynanogen mod e mai valabil?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Skyfest):

Aoleo nu CyanogenMod laughing) Ca ala mananca destul de mult din baterie.Alt ROM, dar fara customizari.

5 răspunsuri:
| CristianXP25 a răspuns:

Avand o baterie de 1900mAh..cu un Android de 7.0 dupa cum zici tu, este extrem de putina baterie.