| danyfrz a întrebat:

am o problema la un Samsung GAlaxy s2, vreau sa stiu daca este telefonul sau bateria defecta. deoarece se descarca foarte foarte repede si se incarca foarte foarte greu. il las la incarcat aproximativ 12 ore si nu se incarca deloc! VA rog ajutati-ma! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Salut nu e nici de la mufa si nici o "minune" din google play nu iti rezolva problema. Ce ai tu se datoreaza faptului ca esti cam prin ultimele cicluri de incarcari si descarcari ale bateriei mai exact e batrana si s-a camd dus din proprietatile ei. Si in 1650 de mAh cat are bateria ta au fugit cativa... datorita vechimii ei un alt lucru ar mai fi daca l-ai folosit in timp ce era la incarcat i-ai stricat bateria. E genul de problema care nu iti mai rezolva nici un soft si nici o aplicatie. Singura solutie e sa inlocuiesti bateria atunci cand se incarca greu iti da semne ca nu mai vrea sa mai primeasca curent asa cum iti primea mai de mult si ca se descarca repede e firesc. Bateria ta e dusa incearca sa o schimbi nu e o avere undeva in 35-40 de lei Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Komarov):

Dar al meu il am de 1 luna asa mi-a facut pana acum.Din primele zile si nu prea stau pe el il tin mai mult ce sa fac

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

S-a dus bateria, schimb-o cu una noua.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WOOW si eu la fel accelasi tip de telefon numai ca al meu se incarca in 4-5 ore si tine doar 1 zi seara trebuie sa-l incarc din nou...CHIAR NU STIU EU IL AM DE 1 LUNĂ

| OFELIAODVE a răspuns:

Eu zic sa iti descarci aplicatile Clean Master si Battery Doctor eu asa am facut si acum nu se descarca asa de repede

| anonim_4396 a răspuns (pentru OFELIAODVE):

ăăă cu ce ajută alea si ce sunt scuza-mi nestiinta

| Nitu_Bogdan_1999 a răspuns:

E posibil sa fie bateria iar cand il incarci s-ar putea sa fie de la mufa crede-ma mi s-a imtamplat