| bunjy a întrebat:

am o problema mi-am luat un iphone 4 8gb alb cu gevey sim si cand conectez telefonul la PC sa imi iau ceva jocuri itunes imi arata sus in colt ca se conecteaza iphone-u si cand dau pe iphone imi arata semnul de la Apple si un lacat ca fac?

1 răspuns:
| sebifam a răspuns:

Nasol frate...este blocat du-te la un specialist, asta inseamna ca s-a blocat, un scenariu nasol ar fi ca iphone-ul a fost furat iar cand l-ai contectat la net/calculator acesta s-a blocat deoarece se poate face acest lucru.E blocat sigur du-l la un specialist.NU VA MAI LUAT IPHONE-URI CU GEVEY, majoritatea sunt ciordite din afara si se blocheaza cand au internet..luati codate pe o retea din Romania ca se pot debloca foarte iefin la respectivul parteneriat.