| SebySeby467 a întrebat:

Am o problema. Telefonul meu, un iPhone 5 nu mai porneste.Cand l-am cumparat, totul functiona in regula, dar dupa o saptamana, s-a oprit dintr-o data si nu mai pornea. Dupa 2 saptamani, am reusit sa-l pornesc. Totul a functionat in regula, pana pe la mijlocul lunii Mai, cand am uitat sa-l incarc. Dupa ce l-am tinut la incarcat 2 ore, nu a mai pornit. Am incercat sa-l pornesc, dar nu pornea. Peste o saptamana i-am cumparat o baterie la mana a doua, dar telefonul tot nu pornea. Am incercat sa-l pornesc si mi-a aratat o baterie rosie. L-am tinut la incarcat o ora, dar tot imi arata bateria rosie. Am scos telefonul de la incarcat timp de 20-30 de secunde. Dupa ce l-am pus la incarcat din nou, nu imi mai arata nimic pe display. Am incercat Repornirea fortata (Force restart) dar...nimic. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai telefonul este destul de vechi este normal sa inceapa sa aiba probleme, eu ti-as sugera sa nu mai investesti in el, ddar pana atunci probabil tot bateria este problema pentru ca daca tot vr alta baterie de ce rahat iti ei una SH clar are probleme, DAR daca n asta este problema probabil este placa de baza si daca ea este, n-ai decat sa-ti iei alt telefon
---------------------------
Funda?