| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU! Am o problema: Vreau sa intru pe net pe telefon, pe un Motorola Fire HSDPA, pe o retea wi-fi cu parola pe core o stiu, dar cu litere mari. Am incercat cu litere mici, pentru ca nu stiu cum sa fac cu litere mari, si nu a mers. Stiti cum sa scriu cu litere mari, daca este posibil?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Pentru litere mari se apasa butonul shift din stanga jos - "o sageata in sus si cu o liniuta deasupra".
Daca se apasa o singura data, urmatoarea litera va fi mare.
Daca se apasa de 2 ori (poate merge si o apasare lunga), toate literele care urmeaza vor fi mari, daca se mai apasa o singura data se revine la literele mici.