| AnDr3y_2833 a întrebat:

Am o problema. vreau sa schimb ios-ul dupa iphone dar nu merge sa il pun in DFU mode. urmez toti pasi iar cand trebuie sa tin apasat doar pe butonul de home nu se m.ai intampla nimic. Cea m.ai buna solutie primeste FUNDA

7 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Cum adica sa schimbi ios-ul?
sa il actualizezi? sau sa ii faci jailbreak la telefon?

| AnDr3y_2833 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Jailbreak

| AnDr3y_2833 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Am incercat sa ii fac jailbreak

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ca sa mearga, telefonul trebuie sa fie conectat prin cablu la iTunes. Atunci, cand il ai conectat deja la iTunes, inchizi telefonul, apesi butoanele home si power 10 sec, si dupa aia doar butonu home mai apesi inca 10-15 secunde. Ti s-a pus in DFU daca iTunes iti spune ca telefonul este in recovery mode, sau daca este ecranul tot negru la telefon.

| AnDr3y_2833 explică:

I-am dat din greseala restore iar acum sta tot timpul in recovery mode, iar in itunes imi apare de cum il conectez ca este in recovery

| valentino52 a răspuns (pentru AnDr3y_2833):

TinyUmbrella

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru AnDr3y_2833):

TinyUmbrella, il downloadezi, conectezi telefonul (fiind in recovery mode), si TinyUmbrella iti va detecta telefonul in coltul de sus stang (iti scrie un numar gen 833755922 sau numele care i-ai dat tu la iphone, selectionezi telefonul si dai la exit recovery).