| nalex3 a întrebat:

am o problemau telefonul meu, mai exact un Allview p5 quad, am instalat niste prostii pe el gen king root si game hacker pentru hack in jocuri bani nelimitati etc. Problema este ca dupa ce am instalat aceste aplicatii magazin playul nu mai merge, mai exact imi spune "verificati conexiunea si reincercati" si un buton cu reincercati sub el, cu toate ca am wi-fi pornit, nu stiu ce sa-i fac, faza cu delete cache si data de pe net nu merge, am incercat.

3 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Da-i un reset la telefon si ar cam trebui sa rezolvi problema. Daca in urma resetarii nu se rezolva, dezinstaleaza Magazin Play si Servicii Google Play din Setari - Aplicatii - Toate aplicatiile, apoi foloseste browser-ul din mobil pentru a descarca Magazin Play prin simpla cautare "Magazin Play download". Bafta!

| RoAndrew a răspuns:

Ai facut o mare prostie ca ai rootat telefon-ul eu am Allview A6 quad si am patit acelasi lucru ca tine singuru lucru care l-am putut face a fost sa ma duc la GSM.

Funda?

| nalex3 explică (pentru RoAndrew):

Am reusit sa il fac cu root explorer, ceea ce imi faceau si cei de la gsm probabil, mersi oricum.