| Mihaitza222 a întrebat:

Am o proglema cu Telefonu. Am un Samsung Galaxy S3 / Model : GT-I9300. Mi se descarca bateria foarte repede. stau 5 min pe el si descarca 20%. Si cand il bag la incarcat sta foarte mult sa se incarca 100%. Daca ma puteti ajuta sau sa imi explice cineva cum sa fac sau ce sa fac sa nu se mai descarce asa repede. O fi din cauza unei aplicatii?
Va rog mult ajutati-ma. Mersi

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defect acumulatorul ( bateria )!
Eventual, înainte de a cumpăra o baterie nouă, să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare...

Toate cele bune.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Trebuie sa iti iei alta baterie.

| loveyouschatz a răspuns:

Si eu am patit asa cu S2.Am cumparat alta baterie si acum merge

| Kamakura a răspuns:

E din cauza bateriei. Ia-ți alta. Dacă vrei sa tina bateria mult ia-ți baterie extinsa. Face telefonul mai gros da nu prea mult... https://mobyl.ro/......apac-spate
Dacă n-ai bani de baterie descarca aplicația "battery life repair" care nu mai e în Google play... Ia-o de pe net dacă știi cum.
Dacă nici asa nu merge poate nu e calibrate bateria (adică 0rocentul nu îl arata calumea, chiar dacă bateria e cam plina. Sa calibrări ia aplicația "battery calibration" sau "advanced battery calibrator".