| gheorgheCamataru a întrebat:

Am o tableta Samsung Galaxy Tab 3. De câteva zile are o problema la încărcare.
Când o bag la încărcat și o sting, când o aprind arata alt procentaj decât cel corect. De exemplu, când am 23% și o bag la încărcat, o sting și când o aprind, îmi arata ca am 46%. O las doar 5 minute și după o deschid și arata procentajul.
Și când o folosesc, dint-o data se stinge, adică mie îmi arata ca am 35% (sau alt număr ).
Încărcătorul nu este cel original, pe cel original l-a ros câinele. Momentan am un încărcător cumpărat, nu pe cel original.
Întrebarea mea este : Ce pot face sa se repare? Sa îmi cumpăr alt încărcător?
Garanția nu o am pentru ca a expirat.
Ce pot face fără sa plătesc niciun ban sau sa plătesc puțin?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Acumulatorul e pe ducă. Eventual cumperi altul