| MihaelaDart a întrebat:

Am pus ochii sa zic asa pe 2 telefoane si nu stiu pe care sa-l aleg, care e cel mai bun sa zic asa, dintre Alcatel Pop 3 (5'5 inchi) si Alcatel Pixi 4 (aceeasi dimensiune de ecran)? Ma rog pretul e cu putin fata de celalalt 130 euro pop 3 si celalalt e 100, desi nu asta ma intereseaza, ci de calitatea acestora, daca au si androidul in care sa faci un live pe Facebook, cat tine bateria, etc... Multumesc anticipat!

As dori din experienta voastra, caci asa am vazut si eu comparatia dintre cele 2 pe internet desi vreau sa aud si de calitatile lor bune sau rele... Care merita sa-l cumpar.

15 răspunsuri:
| Alin288 a răspuns:

Dupa mine nu cumpara un Alcatel mai degraba un Allview p6 plus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcatel Pixi 4- Android 5.1, Ecran de 6 inch, Rezolutie ecran: 960 x 540, Memorie ram 1 GB, Memorie interna 8 GB, Baterie 2580 mAh, Camera fata 5mp camera spate 8mp

Alcatel Pop 4 Plus- Android 6.0, Ecran de 5.5 inch, Rezolutie ecran: 1280 x 720, Memorie ram 1.5 GB, Memorie interna 16 GB, Baterie 2500 mAh, camera fata 5mp, camera fata 5mp

Alcatel Pop 4 Plus e mult mai ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alin288):

Da, Allview rolling on the floor
Ce recomandari mai faci si tu rolling on the floor
Allview e cea mai naspa firma, am avut si eu si sora-mea telefoane de la ei si dupa 1 an fiecare si-a dat duhul.

| DanielDanny a răspuns:

Intra pe www.gsmarena.com cauta unul din telefoane, da click pe COMPARA apoi cauta celalalt telefon in COMPARE WITH pentru a compara specificatiile celor doua telefoane. Acum depinde de ce vrei tu, daca vrei cu o versiune mai noua de Android, daca vrei dual sim sau nu. Pop 3 are 2 variante de camera 5 sau 8 Mpx si procesor quad core 1.3 sau 1.1... Daca imi spui de unde vrei sa le cumperi poate pot sa vad ce versiune au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielDanny):

Nu are doua variante de camere.
Are una pe fata de 5mp si una de 8mp pe spate, la fel si celalalt.

| Alin288 a răspuns:

Sau dacă vrei un telefon bun îti cumperi un umy rome x este un telefon foarte bun sau ulefone Paris

| ImperialHTC a răspuns:

Eu zic că primul telefon e mai bun il am de ceva timp și n-am pățit nimic cu el l-am scăpat în apă de 5 ori dar n-are nimic e complet perfect. Fundita

| DanielDanny a răspuns (pentru anonim_4396):

Da o varianta are 8 primara si 5 secundara, dar celeanta varianta are 5 primara si 2 secundara.

| DanielDanny a răspuns (pentru DanielDanny):

Stai e varianta de ecran 5.5"? eu ma uitam la cel de 5" pe gsmarena...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielDanny):

Da, cea de 5.5 pentru ca a spus ca vrea varianta de 5.5

| MihaelaDart explică (pentru DanielDanny):

Nu ai cum sa le vezi, nu sunt la vreun magazin cunoscut. E la mine aici in Germania un magazin care vinde si telefoane si l-am zarit pe acesta. Oricum acum am un Nokia Lumia 535 si sincer nu prea mai tine mult, deja i-au aparut cateva erori de soft.

| MihaelaDart explică (pentru DanielDanny):

E de 5'5 asa scria la descrierea lui in magazin, asta m-a atras si ecranul. M-am saturat de cacarezul meu de Nokia Lumia laughing...

| MihaelaDart explică (pentru ImperialHTC):

Android 6 are, asa e? sa nu fac vreo greseala. Am citit pe net ca de a face un live stream pe Facebook iti trebuie un Android de la 5.1 in sus, sub acestea nu merge.

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu cumpăra Alcatel. Singurul care să zicem că își merita banii cât de cât a fost Alcatel Idol 3 (4. 7inch).
Oricum, Pop 3 5. 5inch nu îl prea găsești și 5. 5inch e cam mare.
Pixi 4 are o rezoluție de tot râsul pentru ecranul de 5inch.

Dacă vrei un telefon bun și la un preț decent, recomand să cumperi unul chinezesc sau dacă nu unul mai slab dar de la companii mai cunoscute, ca să nu ai bătăi de cap cu soft-ul telefonului.

Recomand Xiaomi (chinezesc) Redmi 4C: https://www.quickmobile.ro/......50383.html
Este mult mai bun față de cele 2 alese de tine la orice aspect.
Eu am telefon Xiaomi de ceva timp și este super pentru cât a costat.
Dacă vrei de la o companie mai cunoscută în Europa, recomand:
https://www.quickmobile.ro/......35363.html

| MihaelaDart explică (pentru SilviaDulcik):

Din pacat nemtii nici nu-l comercializeaza asta ca sa zic ca in magazine nu-l gasesc, doar pe ebay sau alte site-uri chinezesti si sincer nici nu ma incumet de al comanda. Mi se pare ciudat ca o firma no name sa fie mai tare de una care totusi este cunoscut-o, dupa parerea mea pe mine ma face sceptica insa si nu imi da increderea sa-l iau. Nu ma deranjeaza ecranul de 5'5 inchi, l-am vazut in oras cum este si mi se pare perfect pentru mine. Inca nu am ajuns la ziua cumpararii pentru telefon, inca mai testez piata si sa vedem pe parcurs ce se intampla. Oricum iti multumesc ca ti-ai facut timp spunandu-ti parerea la intrebarea mea.