| anonim_4396 a întrebat:

Am reziliat in iunie un numar de telefon, un abonament, si acum doresc reactivarea acelui numar, cei de la firma de telefonie i mi spun că acel numar numai există si ca ar trebui sa fac alt abonament cu alt numar, dar eu nu vreau, vreau vechiul numar de ce este atit de greu in țara asta sa obtii ceva la care ai dreptul, ce se mai poate face in situatia aceasta, pot sau nu sa mi recuperez acel numar care din grabă l am reziliat? Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Cristi, lucrurile stau în felul următor: în mod sigur numărul tău a fost deja alocat altei persoane. Acesta e motivul pentru care nu îl mai poți primi. Altfel, gândește-te că intenția fiecărui furilor de servicii sau produse este aceea de a-și mulțumi clienții, deci nu se pune problema unei rele intenții.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cine ti-a spus ca ai dreptul la acel numar? Ai renuntat la el odata cu rezilierea abonamentului. Daca il mai au pot sau nu sa ti-l dea, nu sunt obligati. Si aproape sigur ca l-au dat deja, altfel nu vad de ce nu ti l-ar da.

| uncetatean123 a răspuns (pentru Ioandelasal):

E aiurea sa te sune cunoscutii si sa raspunda altcinevalaughing cred ca ar trebui totusi sa treaca o perioada destul de mare pana sa il aloce numarul tau vechi unei alte persoane.

| Freya1 a răspuns:

Pai daca a zis ca nu se mai poate nu ai cum sa il scoti cu forta.Nu stiu din cate am auzit ca de foarte multe ori numerele trecute le dau altor persoane nu sunt sigura dar se mai intampla

| tzuria79 a răspuns:

Ma nu stiu daca te ajuta. Eu mi-am pierdut cartela, si m-am dus la ei ca sa imi recuperez numarul, mau intrebat 3 numere de telefon (apeluri primite pe acea cartela) si gata, mi-au dat alta cu acelasi numar. Poate iti foloseste, si dupa iti faci abonament pe ea. Poate mai este ceva, am facut abonament la RDS, si ca sa am acelasi numar l-am portat, adica numarul meu de Vodafone s-a transformat in Digi. Poate reusesti ceva.

| anonim123453313 a răspuns:

Nu se mai poate recupera, dupa un anumit timp destul de indelungat nr e care l-ai reziliat o sa fie data altei persoane necunoscute. Exact ca si la masini, iti radiezi masina, nu o poti pune din nou in functiune...