| VaLeRyW97 a întrebat:

am si eu 2-3 intrebari despre internet 3g
1.Pe un Nokia lumia 800 ruleaza bine internerul 3g(adica se misca repede sau incet ca 2 g-ul)
2.Ce inseamna mai exact internet 3 g? Se misca mai repede internetul 3 g pe telefoane in general

funda!

4 răspunsuri:
| booogdanz a răspuns:

"profilul" 3g se misca mai bine decat daca ai internet pe cartele adica de la abonament sau la extraoptiune.

daca esti pe wireless (wifi) e egal cu zero dar e recomandat sa fie oprit pentru ca consuma mai multa baterie

| 8mariastar a răspuns:

Se misca destul de repede
3 gb

| aly300 a răspuns:

De fapt sunt 3 tipuri de internet 2g, 3gsi 4 g
viteza la 2g e max 256kb
viteza la 3g e max 7. 60mb
viteza la 4g e cel mai rapid

| aly300 a răspuns (pentru booogdanz):

Mda nu conteaza daca ai cartela sau abonament conteaza sa ai telefon compatibil 3g.