| DANIELUS7151 a întrebat:

Am si eu doua intrebari pentru voi.
1.pot actualiza androidul 4.1.2 la 4.2.2 la LG optimus l9 p760?
2.daca fac root la telefon pot stoca aplicatiile pe cardul sd?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca telefonul te avizeaza ca ai o versiune noua de android disponibila, poti sa actualizezi. daca te referi la aplicatiile ce vin preinstalate de fabrica poti sa-ti iei adio. cand faci root se sterg. sfatul meu e sa lasi telefonul asa cum e acum. mai optim nu o sa mearga nici macar cu un update de android. ceea ce vine in telefon preinstalat e ceea ce va merge cel mai bine. root? daca vrei sa il pui pe butuci nu ai decat. aici pe TPU cel putin o persoana pe zi se plange ca a facut root si nu mai merge telefonul. bafta.

| ZendyTeam a răspuns:

Daca cere update eu zic sa ii dai, eu am dat si nu mi sau sters datele, programele, softurile cum vrei sa ii zici tu, au ramas intcte.

Totul depinde de tine daca vrei sau nu.

Stima Zendy.