| Vladico a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.Am un telefon Serioux Amber x510 si l-am scapat si nu mai functioneaza jumatate de touchscreen. Imaginea se vede perfect.Partea de sus functioneaza perfect, dar de la jumatate in jos nu mai respunde la nicio comanda.L-am restartat dar degeaba.
M-am gandit ca trebuie schimbat touchscreenul, insa e ciudat ca jumatate merge, iar jumatate nu.Repet, imaginea se vede perfect, fara nicio dunga sau ceva.
Apoi am vazut ca multi oameni au problema cu niste conectori la touchscreen, dar eu nu ma pricep.
Asadar, cum nu am garantie, ma gandesc sa il duc la un service.
Voi ce credeti ca are? Si cam cat credeti ca ar costa?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, va fi cam GREU ( dacă nu chiar imposibil ) să găseşti display/touchscreen ( sau alte piese ) pentru Serioux Amber X501 :(
https://www.google.ro/......https?/

Pentru aceste modele "low cost" NU ( prea ) sunt piese de schimb pe piaţa românească - acesta este marele DEZAVANTAJ!

Toate cele bune.