| alexstefanmihaila21 a întrebat:

Am si eu o intrebare, am un Samsung Galaxy A8 (2018) luat de la ORANGE pe abonament si inca nu i s-a facut UPDATE la ANDROID 9 (PIE)!

Intrebare este: Cand se va face UPDATE-ul? Se va mai face?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 1q0p2w9o a răspuns:

Daca nu ai setarea de update-uri automate pornita, atunci trebuie sa le faci manual. Intri in setari, la actualizare software si apesi pe "instalare/descarcare manuala actualizari".

| alexstefanmihaila21 explică (pentru 1q0p2w9o):

Stiu cum se da manual, eu intrebam cand vafi update-ul!

| 1q0p2w9o a răspuns (pentru alexstefanmihaila21):

Nu a aparut nici de la update manual? In cazul asta nu am ce sa iti fac. Ibcearca sa restartezi telefonul la setarile din fabrica si fa-ti un backup la date inainte.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri la setări, și la detalii sistem, și la actualizări trebuie să-ți apară dacă este sau nu disponibil.

| Preotul500 a răspuns:

Intra in setări si cauta la actualizări. Android 9 a fost dat spre instalare pentru telefonul tau. Succes.