| ionucmarele a întrebat:

am si eu o intrebare ce sa aleg intre LG optimus g sau Samsung galaxy s3.Nu imi veniti cu raspunsuri de genu"Cumpara-ti Samsung galaxy s3 este cel mai bun telefon, si cea mai buna firma din lume etc."Funda pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dacă aş fi în locul tău aş alege Samsung Galaxy S3.
Eu deţin acest telefon de aproximativ trei luni şi sunt foarte mulţumită de el.
Pe lângă faptul că este performant şi inteligent, arată foarte bine, mai ales alb şi ai are o mulţime de aplicaţii.
Mie îmi place foarte mult şi cred că merită să dai banii pe el.
Pa-pa.

| Piratul10 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy s3.

| adrili10 a răspuns:

Eu unul as alege Samsung galaxy s3 imi place mai mmult

| aventador a răspuns:

Eu as alege LG optimus g, stiu ca e mica diferenta dintre aceste 2 telefoane, dar faptul ca LG optimus g are ramul dublu fata de s3, optimus g are ram de 2, pe cand s3 are de 1gb, optimus g e cu 0.1 mm mai subtire fata de s3laughing(s3 are 8.6 mm si optimus g are 8.5 mm), desi ecranul lui s3 e de 4.8 inch, mai mare decat ecranul lui optimus g de 4.7 inch, s3 are mai putini ppi (306 ppi) iar optimus g are 318 ppi.Ambele telefoane au gorilla glass 2 ceea ce face ecranul foarte dur.Procesorul lui optimus g de 1.5 quad core e mai bun decat cel de pe s3 cu 1.4 quad core, placa video de pe optimus g (adreno 320)face ca jocurile sa ruleze mai bine bine, decat de mali 400, cel de pe s3, eu cred ca calitatea s3-ului e mult mai proasta, materialele sunt mult mai slabe, de aceea multi oameni iti recomanda s3, pentru ca e mai ieftin (din plastic), anul viitor vei vedea o groaza de lume cu s3, pentru ca se va ieftini f repede, va fi aceeasi situatie ca la galaxy s2 cum e acum. Sper ca te-am convins sa alegi optimus g.

| aventador a răspuns (pentru aventador):

Ah,si camera am uitat sa spun, 13 mp are optimus g iar s3 are 8mp.