| Marius_Anghel_Tanase_1986 a întrebat:

SALUT TPU am si eu o intrebare cum pot rezilia un contract de abonament internet Vodafone contractul a fost facut pe 2 ani si mai am un an.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti in contract conditiile de reziliere.

| Adikis a răspuns:

Gasesti conditiile de reziliere, daca ai luat un telefon cand ai facut abonamentul, presupun ca o sa trebuiasca sa platesti cealalta jumatate a telefonului, deoarece un an de zile ai platit. Succes big grin

| Marius_Anghel_Tanase_1986 explică (pentru Adikis):

Am inteles dar nu am luat telefon doar internet mi-au dat un wirles si un telefon fix

| Adikis a răspuns (pentru Marius_Anghel_Tanase_1986):

Pai routerul acela de wairless costa in jur de 200-300 de lei, deci o s-a cam trebuiasca sa dai ceva bani. Asa am fost si eu cu Orange, modemul costa 300 si am dat 150 dupa un an ca sa pot rezilia si bineinteles ca la internet, ititial mi-au trimis niste oameni de la ei sa ma lamureasca de faptul ca nu merita sa reziliez si mi-au marit viteza la internet pe acea perioada ca sa cred ca merge mai bine. O gramada de sarlatanii, e greu sa te scapi de ei

| Marius_Anghel_Tanase_1986 explică (pentru Adikis):

Da asa este eu de fapt am abonamentul de mult timp si initial am fost sa relziliez contractul si nu am plecat din magazin pana nu m-au pacalit sa mai prelungesc cu 2 ani tot asa cu vrajeala de aia de 2 bani dar am inteles ca daca nu vor sa iti rezilieze contractul (ceea ce este dreptul tau) faci plangere la protectia consumatorului

| Adikis a răspuns (pentru Marius_Anghel_Tanase_1986):

Deci nu ai primit nimic cand ti-ai reinnoit contractul? Daca nu, atunci presupun ca o sa poti cumva sa il reziliezi. Incearca la ei si zi-le ca de nu ti-l rezilieaza apelezi la protectia consumatorului. Sperie-i un pic pentru ca nu poti face nimic cu frumosul. Cel mai probabil la magazin o sa iti zica sa suni la nu stiu ce numar ca ei nu pot rezolva. Suni si insista! Si daca in cel mai rau caz nu poti, apelezi la OPC big grin

| Marius_Anghel_Tanase_1986 explică:

Tin sa mentionez ca am doar internet adica un wirles si un telefon fix