| aurelian_5784 a întrebat:

SALUT TPU! Am si eu o intrebare.De ce la Samsung Galaxy s5 cand vrei sa faci poze apropiate gen la scrisul unui caiet nu focuseaza bine, adica apesi pe ecran si se face clar dar dupa isi revine asa in ceata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută la setările camerei și oprește autofocus ( sa nu se mai focuseze singur)
Bafta!

| tsbproduction a răspuns:

Camera unui telefon nu poate focusa atat de bine cand vrei sa faci poza la ceva ce e foarte aproape. S5-ul deoarece are 16 mp camera, poti sa ii faci poza la scris de sus, iar dupa sa d-ai zoom pe imagine.