| Crissu06 a întrebat:

Am si eu o intrebare, de curand am avut telefonul la reparat pe baza garantiei, a durat circa o luna si mi l-au adus la magazinul unde l-am trimis.
Desigur telefonul era reparat si nici un cost suplimentar, ceea ce inseamna ca a fost reparat pe baza garantiei.

Intrebarea mea este : Daca telefonul a fost reparat in garantie, i-au prelungit garantia? sau tot aceeasi garantie de 2 ani este.

Dau funda celui care ma poate lamurii!

Răspuns Câştigător
| ady18 a răspuns:

Nu conteaza de cate ori duci telefonul in garantie in timupl acela de 2 ani,. Din ziua in care s-a cumparat telefonul de atunci se scruge ani garantiei. Adica nu se prelungeste dupa ce iti vine de la garantie. ei considera ca este acelasi telefon chiar daca l-ai schimbat