| TeoTudor a întrebat:

am si eu o intrebare. De curand mi-am luat iphone 4, cu un incarcator nu tocmai original, si. As vrea sa stiu care-i problema, mi se descarca prea repede. Nu ma tine intocmai o zi, cum ar trebuii ci doar 2-3 maxim 3h daca stau de exemplu pe wi-fi... Si nu stiu ce sa fac ca il am de vreo 2-3 luni... Si l-am incarcat de " N " ori pana acum. Daca mi-as lua un incarcator nou, si original, ar mai fi problema? Sau, bateria deja ete facuta praf? Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Telefoanele cu Android precum si cele cu iOS ( iPhone ) nu stau mult incarcate indiferent de incarcator. Dar este o cale de a te proteja de descarcarea si mai rapida a telefonului: NU ti-l lasa peste noapte sau mai mult decat trebuie la incarcat.

| TeoTudor explică:

Da, dar la inceput cand l-am luat imi amintesc ca, am stat 7ore pe facebook, si totusi mai aveam 30% baterie. Si acum stau 30 min pe facebook, raman din 100% cu 60%... Si il las mult incarcat dar chiar si daca nu as face-o dupa bateria rezista si mai putin... sad

| mercenaru67 a răspuns:

Incearca alt incarcator... posibil sa nu incarce el cat trebuie si tie sa-ti apara ca e 100% incarcat...