| Gavrila_Alexandru_1994 a întrebat:

Salut TPUhappy am si eu o intrebare, deci: mi-am cumparat un stik de internet digi net dinacela albastru si platesc pe luna aprox 20-25 lei(merge foarte greu) si m-am gandit sa il desfac acolo unde are cartela si sa o pun in telefonul meu(Nokia e65)am reusit sa imi configurez conexiunea si imi merge internetul si pe telefon big grin. dar de ex, o sa platesc cost suplimentar lunar daca il folosesc pe mobil? eu nu downloadez nimic ce implica costuri, intr-adevar downloadez jocuri dar de pe siteuri speciale free. mi-e frica sa nu fac cost, deoarece am avut o data o cartela de Orange tot la stik dinacela dar acolo plateam cost imens si daca il foloseam la pc, deci ma gandesc ca era logic sa platesc si la telefon. intr-adevar cartela accea de Orange nu o plateam decat daca o foloseam.dar aceasta de digi, o platesc oricum, si ma gandesc ca e facuta special pentru net. nu pot sa sun, nu pot sa trimit mesaje, nimic, doar sa intru pe net. va rog ajutati-ma, sper sa nu fi facut cost.

1 răspuns:
| barbutxxx a răspuns:

Daca e internet cum zici tu ca platesti o suma fixa pe luna nu ai ce sa faci cost suplimentar daca nu suni, mesaj. daca era consimi cat platesti atunci era o problema.