| RăZvăneL13 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare, vreau detaliat daca se poate:
Ce e aia stocare in cloud si care e diferenta dintre stocare in cloud si stocare in flash.Din cate stiu stocarea in flash e memoria aparatului respectiv, da cloud ce inseamna? Vreau raspunsuri cat mai urgente.
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Cloud este un serviciu de stocare a fisierelor pe un server de internet iar stocarea in flash este stocarea datelor pe un stick de memorie USB. cele mai cunoscute servicii de cloud sunt Dropbox http://www.dropbox.com/ (pentru telefoanele cu Android) si SkyDrive (de la Microsoft) pentru telefoanele cu Windows Mobile http://skydrive.live.com/

| RăZvăneL13 explică (pentru al3xander):

Deci daca imi spune ca un telefon are 16 gb memorie flash integrata asta inseamna ca pot sa bag pe el pana la 16 gb nu?

| RăZvăneL13 explică (pentru al3xander):

Daca imi spun ca un telefon are 16 gb memorie flash integrata inseamna ca pot sa bag ce vreau pana la 16 gb nu?

| al3xander a răspuns (pentru RăZvăneL13):

La android memoria telefonului e diversa, de exemplu eu am un S3 care are memoria de 16GB dar partitia interna pentru fisiere are 11.25 GB, restuil de memorie este alocata pentru sistemul de operare si programe. cardul extern insa nu este ocupat si de sistemul android si are memoria lui.