| ImAnonymous a întrebat:

Am si eu o problema.
Astazi mi-a cazut telefonul (iPhones 5s) de pe un tamburete (aprox 20-30 cm maxim) si s-a stins.
Si sta ce sta aprins si stinge singur, sau cand umblu pe el se face albastru si se reporneste. Cand il misc (stanga-dreapta) se stinge, se simte in mana gen cum ai ceva intr-o cutie si se misca.
Dupa ce a cazut imi tremura si imaginea, l-am reaprins de cateva ori si uneori la fel facea, imi dadea sa ma autentific iarasi pe Apple id si se schimba fusul orar.
Aveti idee ce este?

2 răspunsuri:
| ImAnonymous explică:

Iesise mufele de la display si baterie. Multumesc!

| AFCGSM a răspuns:

In primul rand, trebuie conectat telefonul la calculator si implicit la iTunes. Daca ora si data nu isi revin automat sau daca nu poti folosi touchscreen-ul, se poate rezolva intr-un service GSM. Totusi, ecranul albastru este o problema destul de grava... mai ales ca spui ca "suna" ceva in el.