| Aztecul a întrebat:

Am si eu o problema cu cartela.Sunt plecat in strainatate si vreau sa sun si nu imi merge. De multe ori cand dau apelare la un contact din telefon imi scrie,, Neinregistrat in retea " sau imi intra casuta vocala.
Dau funda celui ce ma rezolva

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-ti activezi roamingul. Este al doilea lucru care trebuie facut, dupa rezervarea locului la un mijloc de calatorie. Poti lua alta cartela de acolo si iti salvezi numerele in ea.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai activat roaming-ul + telefonul trebuie sa se afle in aria de acoperire al unei retele partenere cu furnizorul cartelei de telefonie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

WhatsApp, Discord, Telegram, Signal, Google Duo...

| NGheorghe a răspuns:

Activează roamingul... dacă mai poți. Trebuia sa îl activezi de dinainte de a pleca deoarece la unele abonamente aceste apeluri costa mai mult.