| Raducu_Daniel_1999 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu, Evolio M5.Trimit mesajul Mega la 2777, astept cateva secunde sa se trimita,apoi in aplicatia mesagerie dupa mesajul "Mega" imi apare un triunghi rosu, iar mesajul nu se trimite.Sunt la cartela nu la abonament.Solutii?

Răspuns Câştigător
| E99 a răspuns:

Dai pe cifra 9 sau cat e, unde is puk si restul, si dai pe cifra care iti spune " setari automate" sau cv in genu, dupa care tot urmezi pasii.

o sa primesti doua, mesaje, primul e prostie, al doilea trebuie sa dai pe el, si sa instalezi ce iti spune ( setarile )

4 răspunsuri:
| E99 a răspuns:

Wtf...ce mesaj mega ma?

Ap, "cel mai probabil ti-e expirat creditul" laughing
Sau, mult mai sigur, n.ai semnal, oori, nu ai activate setarile telefonuli pentru sms, internet, mms etc.

| Raducu_Daniel_1999 explică (pentru E99):

Imi poti explica cum activez setarile pentru sms? tocmai ce am cumparat telefonul acum cateva zile...

| Raducu_Daniel_1999 explică (pentru E99):

Imi poti explica cum fac setarile pentru sms? am cumparat telefonul acum cateva zile

| E99 a răspuns (pentru Raducu_Daniel_1999):

*100#

| E99 a răspuns (pentru E99):

Dai pe cifra 9 sau cat e, unde is puk si restul, si dai pe cifra care iti spune " setari automate" sau cv in genu, dupa care tot urmezi pasii.

o sa primesti doua, mesaje, primul e prostie, al doilea trebuie sa dai pe el, si sa instalezi ce iti spune ( setarile )