| Cosminfocsa1998 a întrebat:

Am și eu o problema cu un j3 2016, îi dispare semnalul retea Telekom. Am încercat și cu alte cartele și nimic. Care poate fi cauza?

Răspuns Câştigător
| TheCaliptus35 a răspuns:

Cand ii dispare reteaua trebuie sa ii dai un restart pentru a-si reveni? Daca da, atunci o posibila solutie este un simplu reset la setarile din fabrica, astfel resetandu-se si setarile de retea facute de operatorul acesta.Insa daca nu merge si problema este de natura hardware, du-te cu telefonul la un service, nu ar trebui sa coste prea mult.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Aata se mai intampla si din cauza actualizarii incomplete de Android. Asteapta pana la urmatoarea actualizare si vezi daca se schimba ceva.