| Cărămidă_Vlad_1996 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o problema cu un Sony Xperia Z Ultra. Am incercat sa-i instalez un sistem de operare nou, instalarea a decurs perfect insa cand am vrut sa-i dau un restart din recovery ( dupa instalare) nu mai porneste (nu mai pot intra nici in recovery mod). Ce as putea sa fac? Din cate am inteles exista o posibilitate de al porini in recovery din CMD, Dar nu stiu comanda.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Daca ti l recunoaste calcul exista posibilitatea sa instalezi direct din pc

| shannygelu a răspuns:

Daca ti l recunoaste calcul exista posibilitatea sa instalezi direct din pc citeste aici si fa exact ce scrie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2646405

| Admunssen a răspuns:

◾Opreste telefonul;
◾Porneste-l din nou și când vezi LED-ul cu lumina de notificare a dispozitivului de culoare, roz e timpul să apesi volum (sau volum jos) de mai multe ori.
◾Aceasta face ca xPeria sa intre in modul Recovery
◾Odata intrat in modul Recovery, fa scrool in jos cu butonul de Volum in jos (minus) si selecteaza cu Volum in sus (+)
◾Va fi afisat Modul Recovery
◾In sfarsit vei vedea ‘reboot system now’.
Succes!

| Cărămidă_Vlad_1996 explică (pentru Admunssen):

Repet. Telefonul nu porneste absolut de loc(se vede doar ledul care fileaza de 3 ori) Nu pot intra in nimic. Daca puteam intra in recovery il faceam de mult