| zShad0w a întrebat:

Am si eu o problema cu un telefon Allview X4 Soul Mini. Il aveam la incarcat si dupa vreo 10 minute cand ma intorc la el era in ecranul de boot si sub logo-ul "Allview" era o bara care se tot incarca la nesfarsit, l-am scos de la incarcat si becul verde de langa difuzor care indica, cand telefonul se incarca a ramas aprins. Nu am reusit sa-i fac nimic, butoanele nu dau niciun raspuns, nimic. PS : Tin sa mentionez ca telefonul este Uni-Body si nu pot desface capacul ca sa scot bateria. (Telefonul este aproape nou, il am de pe 5 martie si nu a fost scapat niciodata sau ceva.)

Răspuns Câştigător
| Saicoth a răspuns:

Intra in recovery, acum nu stiu care e combinatia la telefonul tau.
Tine apasat doua butoane simultan, butonul power si unul dinte butoanele de volum. Tine-le cam 10 secunde, daca nu se reporneste incearca celalalt buton de volum.

Daca reusesti sa-l restartezi mai trebuie sa incerci inca o data unul dintre butoanele de volum sa intri in recovery mode.
Tine apasat + sau - chiar dupa ce s-a repornit. Apoi din recovery alege "factory reset" sau resetare din fabrica.

| zShad0w explică (pentru Saicoth):

Momentan si-a revenit de buna voie, dar daca o sa mai patesc o sa incerc, mersi happy

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Garantie
nu mai are
atunci service
e clar ca luat-o pe aratura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Servisul e de el