| Baris123sefu a întrebat:

am si eu o problema deci aseara eram pe telefon si dintr-o data mi s-a descarcat acea aplicatie sexyface deci eu in loc sa o sterg am instalato din greseala si aplicatia mi-a trimis dou mesaje automat si acuma am fost taxat cu 3, 10 euro si mi-a trimis niste mesaje care nici nu le-am scris eu cu "da asf" nu mai stiu cum daca ma puteti ajuta cum pot rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e suficient sa stergi aplicatia, mai mult ca sigur ai confirmat si un abonament si vei fi taxat saptamanal sau cel mult lunar.
Ia legatura cu operatorul de telefonie mobila, de preferat in scris. Iti va spune cui trebuie sa te adresezi pentru anulare. Evita discutiile telefonice, fa toate demersurile pe e-mail si solicita confirmare scrisa de fiecare data.

| mrblizz311 a răspuns:

Sterge aplicatia, daca ai sters-o acesta si trimite in continuare mesaje inseamna ca este un virus de tip malware care trimite mesaje in locul tau iti recomand un antivirus pentru telefon.