| ConstantinescuMaximilian a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema in legatura cu telefonul meu,nu stiu cum sa ii pun parola cand intri in meniu, sau parola la mesaje.
Am un telefon de tip Nokia e52
plss am nevoie urgent de ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
| DJMikeGMC a răspuns:

Nu mai bine ii pui parola la tot? la Nokia e o setare la blocare taste cod plocare taste activeaz o si asta ar fi tot. codul de siguranta la orice Nokia e 12345, asta ca sa stii cand iti va cere acest cod. mai departe, ca sa nu ramai cu un cod banal intra la securitate modificare coduri modif cod de siguranta

1 răspuns:
| PDI a răspuns:

Intrii in Setari->Siguranta->Coduri Acces->Modificare Cod Siguranta.Dar trebuie sa iti stii parola aia veche! Asta doar pe tot telefonul nu pe mesaje!