| SiderS a întrebat:

Am si eu o problema, mi-am cumparat un telefon (Xiaomi Redmi Note 4) iar acesta nu-mi recunoaste cartela(Telekom), pur si simplu nu imi apare ca am o cartela in el (am una). Cartela a trebuit sa o tai pentru ca nu avea loc, nano sim etc, problema este ca in vechiul telefon inca functioneaza, iar in Xiaomi imi arata ca nu este detectata desi cartela este in el (cartela asa cum este taiata ocupa perfect suportul ei, a fost taiata cu mare atentie). Ma puteti ajuta cu vreun sfat sau ceva?

6 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Ai taiat-o degeaba (cred ca ai dat si cativa banunti)
puteai sa te duci direct la telekom si sa ceri schimbarea cartele si sa le spui ce telefon ai... iti da gratis alta odata pe an la orice abonament/cartela, chiar prepay, insa trebuie sa iti dai datele personale pentru prepay, chiar daca nu iti doreai asta

insa in orice caz, e clar ca, cartela nu e compatibila cu telefonul, si numai la ei poti rezolva asta!

| SiderS explică (pentru ziftode):

Nu are nici o problema cum este taiata. in vechiul telefon inca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e : cartela este sau nu cartela 4G? Mergi la ei ( la Telekom ) si intreaba acolo. Nu exclud nici eu ca telefonul sa fie codat.

| SiderS explică (pentru anonim_4396):

Scuze aici este greseala mea am tinut sa precizez ca, cartela nu este 4g si ca este destul de veche 5-6 ani ceva gen. P.S. telefonul nu este codat.

| SiderS explică (pentru SiderS):

* am uitat sa precizez in intrebare sus in legatura cu cartela*. M-am grabit cand am scris pentru ca nu prea aveam timp.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Hmm... nu stiu ce sa zic. Singurul lucru care imi vine acum in cap e ca ar putea fi codat pe o alta retea, iar in cazul asta trebuie sa mergi in magazinul de unde l-ai cumparat sa ti-l decodeze.