| Ady_6190 a întrebat:

am si eu o problema. mi-am instalat pe telefon link2sd ca sa pot sa imi instalez pe card anumite aplicatii, insa cand dau sa intru imi aplicatie imi spune ca nu gaseste cardul, am facut si setarile pentru card... care ar putea fi problema? ma poate cineva ajuta? cum trebuie facuta partitia cuminitool partition? sau de cat trebuie sa fie cardul?

1 răspuns:
| Komarov a răspuns:

Salut Link2Sd nu iti gaseste cardul deoarece nu are root. Root este o aplicatie care iti permite setari avansate ale telefonului daca nu ai Root nu o sa ai permisiuni sa faci actiunea asta si nici aplicatia.Fa-ti un root dupa incearca sa faci chestia asta