| MihaiConstantin998 a întrebat:

am si eu un iphone 4 dar nu mai are semnal.I-am schimbat fata si spatele si l-am tinut cam o saptamana fara sa umblu la el. Dintr-o data nu mai are semnal...ce pot sa fac? Multumes.Dau funda.

Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Salutare Mihai.
S-ar putea sa nu mai fie valabila cartela care o ai in telefon.
Incearca sa adaugi si alte sim-uri in telefon, daca nici cu ele nu ai semnal inseamna ca trebuie schimbata placuta de semnal.
Placuta de semnal se schimba numai la un service, sau daca mai ai garantie la el, mergi cu el de unde l-ai achizitionat.
Sper ca ti-am fost de folos!
O zi mirifica!
Succes!
Numai bine!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Kornelus are dreptate. Pune alt sim in iphone, sa vezi daca are semnal. Sau pune sim-ul actual pe alt telefon, sa verifici aceeasi situatie legata de semnal. Daca e de vina cartela sim, se poate schimba la reprezentanta operatorului de telefonie mobila (gratuit sau contracost, dupa situatie). Daca e iphone-ul de vina, numai la service poti rezolva problema de semnal.