| costin007 a întrebat:

am si eu un Samsung s8 si se incalzeste foarte tare uneori mai ales pe datele mobile cand utilizez vreun apel video se incalzeste foarte tare. Este normal sau trebuie sa-l duc la service?

1 răspuns:
| rares5555 a răspuns:

Salut!
Încearcă această aplicatie(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z) si daca se inacalzeste mai mult de 80°C ar trebui sa-l duci intr-un service.
Daca in timpul unui apel video ajunge pe la 65°C este ok. Este normal ca un telefon sa se incalzeasca pana pe la maxim 70°C in timpul unui apel video.
Funda?