| CompletMadGamerRacer a întrebat:

Am si eu un Samsung Star 3. Am o problema....Am bagat ca prostu o mufa jack 3, 5 de la unn adaptor care era in priza, in portul de la casti.A facut o scanteie acolo si mi s-a inchis telefonul.Am deschis telefonul si mi-am dat seama ca nu mai puteam asculta muzica, nu se mau auzeau sunetele cand apasam pe touch, nu mai puteam vorbi cu o persoana in rest telefonul merge perfect.nu,difuzorul nu are nici o problema pentru ca atunci cand suna se aude soneria sau atumci cand primesc mesaj si difuzorul la are se aude convorbirea merge dar daca vr sa ascult muzica trebuie sa folosesc castile sau handsfree-ul. Cam cat ar costa o reparatie? Ce are mai exact. Difuzoarele functioneaza doar cand suna telefonul atat. Am umblat la setari am restaurat la setarile din fabrica ce sa mai fac? Dau Funds

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

O resoftare ar trebui sa iti rezolve problema din cauza socului electrie e posibil sa se fi corupt driverele din el

| gyzmoos a răspuns:

Scoate bateria din el si lasa-l asa o ora doua. sa nu aiba tensiune in el.