| Andrei12002 a întrebat:

Am si eu un telefon de la Alcatel, model One Touch 2012 si vreau sa il deblochez! Telefonul este codat pe Vodafone! Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| cosmin668 a răspuns:

Uite o metodă de deblocare stingi telefonul îi scoți bateria îi bagi cartela de Vodafone îl bagi la încărcat fără baterie si il aprinzi fără baterie...Să îmi zici dacă a funcționat

| Andrei12002 explică (pentru cosmin668):

Nu a mers! Tot imi cere cheie de rețea. Stiu ca se poate decoda si cu ajutorul IMEI-ului dar nu ma pricep. Multumesc oricum!