| antonio34555 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu un telefon LG-e400 si a incercat cineva sa bage codul de deblocare de mai multe ori si nu a stiut ca se blokeaza.Imi cere contul si parola de la google, am facut cont pe calculator si tot nu merge. ajutati-ma! Funda.

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Nu merge pentru ca nu ai telefonul conectat la WI-FI sau la internet si este logic ca nu merge.
Stinge-l si apasa pe tasta de meniu si pe tasta de pornire in acelasi timp si vei intra in RECOVERY MODE. Cu tasta de volum mai mic dai mai in jos la WIPE DATA/FACTORY RESET si cu tasta de meniu accesezi. Te duci tot cu tasta de volum mai mic pana la YES si apesi pe tasta de meniu ca sa accesezi. Astepti. Apoi cu tasta de meniu accesezi Reboot. Aprinderea va dura mai mult dar vei rezolva problema.

Funda?

3 răspunsuri:
| Apreotesei_Andrei_1995 a răspuns:

Pai ai confirmat e-mailu?

| antonio34555 explică:

Mersi mult gody

| Alexandru16D a răspuns:

Degeaba ai facut unul nou...tie iti trebuie contul google cu care ai facut deja contul.(aminteste-ti cu ce adresa de email l-ai facut si uita-te sa vezi daca gasesti vreun cont google pe yahoo.mail).Mult noroc!