| Electrico a întrebat:

am uital modelul la alwiew a4 you si nu stiu cum sa il deblochez

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metoda explicată la linkul :
http://www.tpu.ro/telefonie/cum-pot-resofta-telefonul-allview-a-4-you/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.