| Andrei_Denis_1999 a întrebat:

Am un abonament la Vodafone care se incheie in data de 08.01. 2015, dar eu inchid cu o luna inainte dorind sa ma mut pe telekom.As vrea sa ma portez pe telekom sa beneficiez de reduceri si evident sa-mi pastrez vechiul numar.Si vreau sa stiu daca trebuie sa inchid abonamentul si sa ma portez pe telekom, sau mai intai sa ma portez pe telekom si apoi sa inchid abonamentul la Vodafone?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea păstra nr actual NU trebuie să "închizi" ( reziliezi Contractul ) abonamentul!
Trebuie să mergi la o reprezentanţă Telekom şi să soliciţi PORTAREA în această reţea.

Toate cele bune.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa-ti "inchizi" abonamentul ci sa mergi la o unitate Telekom si sa soliciti portarea si iti vei pastra numarul.