| DjoKeR31 a întrebat:

am un Acer liquid z3 si nu stiu ce are de nu imi mai merg setarile de sistem siti voi alea la care umbli la wi-fi, volume etc.
azi am ramas fara baterie si mi s-a stins, l-am bagat la incarcat, l-am lasat 10 minute, s-a incarcat ceva apoi cand am vrut sa il aprind a ramas ecranul negru si apare Acer cu verde pe mijloc ca si cum ar merge, apoi l-am mai lasat ceva timp si apare ecranul negru si cu stema aia jos de unde intri in meniul principal si mai si vibreaza la un interval de 20-30 de secunde ce sa fac? PS are android 4.2.2

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Incearca un Hard-reset (vei pierde tot ce ai pe telefon, dar e cam singurul lucru care iti ramane de facut).
Instructiuni exacte in engleza aici

http://www.hardreset.info/devices/acer/acer-liquid-z3/

| DjoKeR31 explică (pentru CristianCRS):

Ba am facut cum zice acolo si m-am mai uitat si la un tutorial pe youtube si mie nu imi apare ca acolo cu sistem recovery mie imi apare factory mode si la optiuni arata asa 1)item test 2)clear test report 3)version 4)shut down ce am gresit sau ce nu am facut ps si dupa am apasat si pe butonul de meniu dar nu se intampla nimic

| DjoKeR31 explică (pentru DjoKeR31):

Sorry trebuia sa tin apasat pe volum up deci e bine sorry