| spinteca a întrebat:

Am un Acer Z3 l-am criptat si acum nu stiu cum sa-l decriptez dau FUNDA la cina ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Core_Ale_1990 a răspuns:

Daca zici ca l-ai criptat, sa inteleg ca ai si root pe el, ca sa scapi de scripturi si romuri sau ce ti-ai mai pus pe el, foloseste triangle away ultima versiune ( root requierd ) insa vezi ca este o operatie foarte delicata, daca nu te pricepi iti sugerezi sa te duci la cineva care stie. Instalezi aplicatia, intrii in ea, dai sa downloadeze ceva dupa iti da restart la telefon si intra in download mode si undeva in stanga sus iti apar mai multe printre care si binary flash count care trebuie sa fie 0(pentru sistemul default) daca ai 1 ii dai sa iti faca reset, dupa aceea cauti firmware-ul tau de la telefon cel official ( il iei inainte sa faci treaba asta ) si il pui cu odin. Success