| Alexbrazda a întrebat:

Am un buget de circa 1500 lei si as dori sa imi achizitionez un telefon.
Ce imi recomandati calitate /pret?

19 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

P9 lite!

| Alexbrazda explică (pentru Clorox):

Ai testat telefonul, cum merge?

| Clorox a răspuns (pentru Alexbrazda):

Rupe! Este cel mai bun in categoria 1000-1500 lei!

| Pool77 a răspuns:

S6 edge.

| Alexbrazda explică (pentru Pool77):

S6 edge incepe de la 2300!

| Clorox a răspuns (pentru Pool77):

Unde dracu gasesti tu s6 edge cu 1500 lei?

| Pool77 a răspuns (pentru Clorox):

Nu ai precizat nou sau Second Hand.
Mai bine astepti si iei un S6 normal, sau un edge decat chinezariile alea.

| Clorox a răspuns (pentru Pool77):

Ce chinezarii ma? N-ai habar ce bune sunt... Si edge-urile unde crezi ca sunt facute? In Cer? Nu, tot din china, mai exact korea de nord! (Ma refer la chinezarii)

| Pool77 a răspuns (pentru Clorox):

Xiami Mi5 sau One Plus 3 astea.
Tot acolo sunt facut, logic. De fapt al meu e din Vietnam...
Infine, ba da chiar am. Avea un prieten care dupa 2 luni l-a vandut ca nu mai putea cu el, are vecinul de jos tot chinezarie de aia, cu un home buton doar si dai "back" tot cu butonul home si cacaturi.
L-am pus langa S6, zici ca am pus o caramid acolo, paginile pana mi le-a deschis am stat peste 30 secunde, slab rau de tot.
Aici nu vorbesc de One Plus 3, pe ala inca nu l-am reusit sa-l butonez.

| Clorox a răspuns (pentru Pool77):

Da ma, dar nu compare un edge original cu o chinezarie(Ma refer la replica)

| Pool77 a răspuns (pentru Clorox):

Nu era replica, era cred ca Xiaomi nu stiu de care.
Mai au chinezii ce innoi la telefoanele lor, daca vor sa se bata cu Htc etc.
Au de lucrat mai ales la soft, eu am inceput sa iubesc TouchWizzul, desi eram mare fan Sense.Sense fiind softul celor de la HTC.

| Mihai1810 a răspuns:

Iphone 5s, calitate din toate punctele de vedere.

| Alejay a răspuns:

Daca vrei un telefon de care o sa-ti fie drag si doresti sa platesti performanta nu firma ai 2 : Xiami Mi5 sau One Plus 3.
Nu mai platiti bani pe ecrane curbate si dupa ce se sparg costa ecranul cat telefonul ca nu are farmec!

| ioanoanea15 a răspuns:

As zice oneplus 3 dar in Romania costa mai mult din pacate dar pe amazon il poti gasi la vreo 350 de euro. Voi fi criticat probabil de unii ca e chinezarie si ca mai bine iei un Samsung. Ei va asigur ca bate orice Samsung de pe piata la momentul actual. Nici sa nu aud de s6 pentru ca in benchmark s6 scoate undeva vreo 70000 de puncte si oneplus 3 scoate 137000 aproape dublu. Ai mai putea sa iti iei Nexus 5x cu vreo 1200 lei. Are specificatii bune si Android curat ne modificat.
Si inca ceva YuNu511 cum sa zici ca i facut tot in china in Korea de nord. Korea de nodr nu se afla in kina si plus de asta koreenii sunt cei mai buni cand vine vorba de facut telefoane. Si. Mihai lasa tu iphonu 5s deja trebuie sa apara 7 5s e de domeniul trecutului. Plus de asta iphonurile sut telefoane pentru cei care stau pe Facebook non stop.

| Pool77 a răspuns (pentru ioanoanea15):

"Nici sa nu aud de s6 pentru ca in benchmark s6 scoate undeva vreo 70000 de puncte si oneplus 3 scoate 137000 aproape dublu"
Sa te corectez, scoate mai exact 85.000, cu aplicatii si fara clear cache, wipe data si aplicatii recente. Nu va inteleg, la ce va intereseaza cat scoate in Benchamark? Vechiul HTC scotea 25.000 si l-am schimbat doar pentru camera, care era vai si amar de el.

| ioanoanea15 a răspuns:

Eu urasc tochwizzul si majoritatea interfetelor de la ssung LG Sony etc care cam ingreuneaza telefonul si plus de asta tochwizzul nici macar nu prea arata bine. E drept s-a mai remediat pe la s6 s7 dar inainte tochwizzul era praf.htc sens mai arata cat de cat bine si noua interfata de la LG care se afla pe g5 arata bine insa un Android stock mereu se va misca mai bine, insa la ce specificatii au flackshipurile din ziua de azi sunt convins ca pot duce orice interfata, problema apare la telefoanele din zona mai redusa de pret care nu se vor misca asa bine cu o interfata foarte incarcata.

| Nyy2003 a răspuns:

Eu ti-as recomanda A5(6)...1450 lei.dar depinde de magazinul din care il cumperi.☺

| irina300 a răspuns:

IPhone 5s

| Leonardo1230 a răspuns:

Eu iti recomand un Samsung Galaxy J5 e foarte bun si economisesti banii